• FAET Coach Class Schedules

     

    Staff

    Position

    Coach Classes

    Akinola, Adeniyi

    Chemistry & Biology

    Thursdays 3:00 – 4:00

    Belarmino, Criselda G

    Physics/ Environmental Science

    Wednesdays 3:00 - 4:30 or by appt

    Blanks, Nancy

    7th Grade Mathematics

    Tuesdays 2:50 - 3:30

    Bojo, Eric - wp

    U.S. Hist, NFTE & Amer Gov

    Mondays 3:15 – 4:15

    Crawford, William

    Career Development

    Tuesdays 3:00 - 4:00

    DeLeon, Albert

    6th, 7th, 8th Grade Math/Science

    Tuesdays 3:00 - 4:00

    Dockins, Charles

    Spanish

    Tuesdays 3:00 – 4:00

    Dorman, Thelma

    Foundations of Technology

    Tuesdays 3:00 – 4:00

    Flaherty, Brendan

    Art

    Tuesdays 3:00 – 4:00

    Gibbons, Nichole

    Algebra I & Honors Algebra I

    Tuesdays 3:00 – 4:00 or by appt

    Harrison, Dante

    PE Instructor

    Tuesdays 3:00 – 4:00

    Hill, Austin

    8th Grade Math/Science

    Mondays & Wed 2:50-3:20

    Holly, Meghan

    6th Grade Mathematics

    Tuesdays 3:00 - 3:30 or by request

    Huebner, Rebecca

    English II

    Thursdays 3:00 – 4:00 or by appt

    Ivy, Tamara

    US & World History

    Tuesdays 3:00 – 4:00

    Leuchtag, Ilana

    English IV and Spanish

    Tuesdays & Thursdays 3:00 - 4:00

    Mason, Zachary

    English I

    Mondays 3:00 - 4:30

    McLaughlin, Jeremy - wp

    Physical Education/Health

    Tuesdays 3:00 – 4:00

    Mullin, Charles

    7th Grade Language Arts

    Tuesdays & Thursdays 3:00-3:30

    Ndati, Dennis

    POE/ED/CEA/IED

    Wednesdays 3:00 – 4:00

    Ozinal, Ivy

    Geometry & Algebra II

    Tuesdays 2:50 - 3:50

    Rebbert, Cynthia

    Special Educator

    Fridays 3:00 – 4:00

    Schwallenberg, Angelica

    English I

    Tuesdays & Thursdays 3:00 - 4:00

    Slifer, Katherine

    8th Grade English Language Arts

    Tuesdays 3:00 – 5:00

    Stacker, Chassity

    6th Grade English Language Arts

    Tuesdays 3:00 – 4:00

    Tatum, Alicia  

    English I

    Tuesdays 3:00 – 4:00

    Thompson, Kyla

    PAMC & Gaming

    Tuesdays 3:00 - 4:30

    Tucker, Lissy

    GTT & Technology

    Tuesdays 3:00 – 4:00

    Wairia, Dennis

    Pre-Calculus/ Prob & Stat

    Tuesdays 3:00 – 4:00

    Ward, Barbara

    Algebra I

    Tuesdays 3:00 – 3:45

    Watkins, Pamela

    6th, 7th, 8th Grade ELA & Social Studies

    Tuesdays 3:00 – 4:00